PradžiaNaujienosBeata Nicholson: knygų skaitymas kartais primena grybavimą

Beata Nicholson: knygų skaitymas kartais primena grybavimą

2016-04-07

Naujienos iliustracija

Visai neseniai Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos bibliotekos globėjomis tapo dvi visiems gerai žinomos sesės – kulinarinių laidų vedėja ir rašytoja Beata Nicholson bei „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė.

Bibliotekų metais toliau tęsiasi nacionalinis bibliotekų ir jų globėjų bendradarbiavimo projektas „Atrask vaikystės biblioteką“, kurio metu skirtingose Lietuvos bibliotekose žymūs visuomenės veikėjai atidengia savo vardines lentynas bei padovanoja vietos bendruomenėms reikšmingiausias savo skaitytas ar pačių rašytas knygas.

Pristatydama visą puokštę pačių skirtingiausių žanrų ir tipų knygų, Beata neslėpė, kad šiuo metu ji skaito daugiausiai iš profesinio susidomėjimo – knygas ir informaciją, kuri būtina rašant pačios autorines knygas.

Nemažą vietą skaitymo procese užima elektroninė skaityklė, leidžianti jai greitai, patogiai įsigyti ir čia pat perskaityti naujausias knygas anglų kalba – romanus, knygas apie vaikų auklėjimą, aktyvų gyvenimo būdą. Tuo tarpu lietuviškas knygas Beata skaito dažniausiai tradiciniame – popieriniame formate.

„Mano gyvenime dažnai viskas vyksta panašiai kaip grybaujant. Taip pat ir su skaitymu – kartais eini ir randi visą pulką baravykų po ąžuolu, o kartais pintinę ir per tris valandas vargiai prirenki.

Todėl negalėčiau pasakyti, kuri knyga mano gyvenime yra pagrindinė ar kuri labiausiai suformavo mane kaip asmenybę. Kartais knyga tiesiog „prabėga“, ją perskaitai ir užsimiršti, o kartais – pasineri visas ir persismelki ja“, – sakė Beata Nicholson.

Beata nepamiršo Kėdainių bendruomenei padovanoti ir savo naujausių knygų „Prie stalo Lietuva“ ir „Daugiau daržovių“.

„Visus metus fotografavome, rašėme, maketavome – Lietuvą ir jos virtuvės geriausius momentus visais metų laikais. Prioritetas buvo parodyti tuos mūsų valgymo įpročius ir patiekalus, kurie realiai gyvuoja, ką žmonės valgo dabar, kuo mes dabar didžiuojamės“, – pasakojo Beata apie savo naujausią darbą.

Tuo tarpu „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė susirinkusiems pristatė inspiruojančias, skatinančias tobulėti ir vystyti save kaip asmenybę ar veiklų žmogų knygas, tarp kurių – tokie bestseleriai, kaip „Kalbos, pakeitusios pasaulį“ ir pan.

Visi iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“ globėjai bibliotekose pristato savo vardo lentynas, kuriose kaups knygas, suformavusias juos kaip asmenybes, taip pat globėjų pačių rašytus, verstus ar labai vertinamus kitų autorių darbus.

Iniciatyvoje „Atrask vaikystės biblioteką“, kurią inicijuoja ir koordinuoja Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamas projektas „Bibliotekos pažangai 2“, nuo 2014 m. dalyvauja 45 bibliotekos ir jas globoja per 70 globėjų: rašytojas Andrius Užkalnis, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, aktorė Dalia Michelevičiūtė, TV laidų vedėja ir kulinarė Beata Nicholson, aktorius Giedrius Savickas, entnomuziklogė Loreta Sungailienė, „Brolis Semiconductors“ įkūrėjai Dominykas, Augustinas ir Kristijonas Vizbarai, radijo ir TV laidų vedėjas Jonas Nainys, solistas Liudas Mikalauskas, ekonomistas Gitanas Nausėda, politikas Eligijus Masiulis, žurnalistas Andrius Tapinas, aktorius Gintaras Mikalauskas,rašytoja Ramutė Skučaitė ir kt.

Daugiau nuotraukų – 15MIN.LT galerijoje.