PradžiaNaujienosKovo 1 d. Nidoje pristatyta paroda „Atrastas Karaliaučius“

Kovo 1 d. Nidoje pristatyta paroda „Atrastas Karaliaučius“

2013-03-07

Naujienos paveiksliukas

Paroda „Atrastas Karaliaučius“ į Nidą atkeliavo bendradarbiaujant Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės, Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešajai ir Lietuvos nacionalinei bibliotekoms, eksponuojama Nidos istorijos muziejuje.

Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus parengtoje kilnojamojoje fotodokumentinėje parodoje „Atrastas Karaliaučius“ pateikiama Karaliaučiaus bibliotekų ir archyvų, kurių rinkiniai nukentėjo per II pasaulinį karą, bet Lietuvos inteligentų, kultūrininkų pastangomis buvo išsaugoti Lietuvos bibliotekose, knygos nuosavybės ženklai (ekslibrisai, lipdės, įrašai ir pan.), Karaliaučiuje XVI a. išleistų lietuviškų knygų antraštiniai lapai bei XX a. pirmosios pusės atvirukai su Karaliaučiaus vaizdais. Taip norima Karaliaučių parodyti kaip gilių kultūrinių, mokslinių tradicijų miestą, jo įtaką Lietuvos raštijai. Ši paroda – mažas Europos istorijos pjūvis šiandienėje rutinoje.

Parodos pristatyme jos sumanytoja ir kuratorė Nacionalinės bibliotekos informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro vadovė Jolita Steponaitienė pasakojo, kaip kilo parodos idėja, Karaliaučiaus paveldo išsaugojimo istoriją, lietuvišką spaudą Karaliaučiuje, diskutavo su Nidos bendruomene apie bendradarbiavimą su Karaliaučiaus mokslininkais ir kultūrininkais.

Parodą parėmė Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija bei Mažosios Lietuvos Fondas. Parodos dizainerė Skirmantė Vaitkevičiūtė („Ekspozicijų sistemos“).

Šią parodą numatyta eksponuoti Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus, Klaipėdos rajono J. Lankučio, Pagėgių viešosiose bibliotekose.


Naujieną parengė Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro vadovė Jolita Steponaitenė