PradžiaNaujienos

Naujienos

Skirkite Lietuvos nacionalinei bibliotekai 2 % pajamų mokesčio paramą

2016-04-11

Kviečiame skirti Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai 2 % pajamų mokesčio paramą.

Skaityti daugiau...
Naujienos iliustracija

Mokslinis-praktinis seminaras: Asmenų archyvų ir bibliotekų komplektavimo Lietuvos atminties institucijose patirtys ir problemos

2016-04-08

Balandžio 6 d. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre įvyko Vilniaus universiteto bibliotekos ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto surengtas mokslinis-praktinis seminaras „Asmenų archyvų ir bibliotekų komplektavimo Lietuvos atminties institucijose patirtys ir problemos“.

Skaityti daugiau...
Leidinio viršelis

Nacionalinėje bibliotekoje pristatytas leidinys „Mano nuostabus pasaulis. Lietuvos vaikų žemėlapių knyga“

2016-04-08

Balandžio 6 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo pristatytas 2015 metais pasirodęs leidinys „Mano nuostabus pasaulis. Lietuvos vaikų žemėlapių knyga“.

Skaityti daugiau...
Naujienos iliustracija

Beata Nicholson: knygų skaitymas kartais primena grybavimą

2016-04-07

Visai neseniai Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos bibliotekos globėjomis tapo dvi visiems gerai žinomos sesės – kulinarinių laidų vedėja ir rašytoja Beata Nicholson bei „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė.

Skaityti daugiau...
Renginio anonsas

Nacionalinės bibliotekos mokslo darbuotojos pranešimas − Vilniaus universiteto istorikų renginyje

2016-04-07

Balandžio 6 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos mokslų departamento Lituanistikos tyrimų skyriaus vyriausioji metodininkė-tyrėja dr. Giedrė Milerytė-Japertienė dalyvavo Trakinių partizanų akademinės dienos diskusijoje „Vytis ir Erelis: ar mes XX a. viduryje kovojome skirtingas laisvės kovas?“ Jau trečius metus iš eilės Vilniaus universiteto Istorijos fakultete organizuojamas renginys šį kartą buvo skirtas lietuvių ir lenkų santykiams. Dr. Giedrė Milerytė-Japertienė jame pristatė pranešimą „Lietuvių ir lenkų santykiai politinėje tremtyje – kovos pratęsimas ar paliaubos?“

Skaityti daugiau...
Naujienos iliustracija

Kvietimas pretenduoti į EIFL viešųjų bibliotekų inovacijų apdovanojimą

2016-04-06

Fondas EIFL (angl. Electronic Information for Libraries) kviečia teikti paraiškas viešųjų bibliotekų inovacijų apdovanojimams gauti. Kvietimas skirtas viešosioms bibliotekoms, kurių teikiamos paslaugos gerina gyventojų gyvenimą.

Skaityti daugiau...
Nacionalinės bibliotekos atstovai kartu su Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos kolektyvu

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Staškūniškio filialui perduota Nacionalinės bibliotekos parama

2016-04-05

Balandžio 5 d. Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas ir Informacijos išteklių departamento direktorės pavaduotoja, Lietuvos bibliotekininkų draugijos Nacionalinės bibliotekos skyriaus pirmininkė Alma Masevičienė lankėsi Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje ir Staškūniškio kaimo filialui perdavė iš Nacionalinės bibliotekos Lietuvos mainų fondo atrinktas knygas – 1324 egz.

Skaityti daugiau...
Renginio plakatas

Nacionalinėje bibliotekoje bus pristatytas leidinys „Mano nuostabus pasaulis. Lietuvos vaikų žemėlapių knyga“

2016-04-05

Balandžio 6 d. 16 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Bendrojoje skaitykloje (6 aukšte, įėjimas iš šiaurinės laiptinės) vyks leidinio „Mano nuostabus pasaulis. Lietuvos vaikų žemėlapių knyga“ pristatymas. 

Skaityti daugiau...